Tıraşsız Saç Ekimi

Tıraşsız saç ekimi, saç ekimi yapılacak olan bölgedeki saçların tıraş edilmemesini ifade etmektedir. Günümüzde birçok saç ekimi yöntemi donör bölgenin tıraş edilmesi ile gerçekleşmektedir. Ancak tıraşsız saç ekimi yöntemi kapsamında söz konusu bölgenin tıraş edilmesine gerek yoktur.

Bu yöntem, donör bölgede tıraş işlemi yapılmadığı için yoğun bir şekilde talep görmektedir. Çünkü operasyondan sonra hastalar kendilerini çok daha iyi hissetmektedir. Özellikle şakak ve ön çizgi bölgelerinde bu yöntem yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Kısmi Tıraşlı Saç Ekimi

Bölgesel tıraşlı saç ekimi olarak da ifade edilen kısmi tıraşlı saç ekimi ile 1500 greft ve 1000 greft arasında ekim gerçekleştirilmektedir. DHI tekniği ile beraber kullanılmakta olan bu yöntem kapsamında iki kulak arasında bulunan bölgede yer alan saçların uzun olması büyük bir öneme sahiptir. Donör bölgenin küçük bir kısmının tıraş edilmesi gerekmektedir. Fakat uzun saçlar tıraşlı bölgenin kamufle edilmesini sağlamaktadır.

Tam Tıraşsız Saç Ekimi

Tam tıraşsız saç ekimi herhangi bir tıraşlama işleminin yapılmadığı işlemdir. Tam tıraşsız saç ekimi tekniğinde FUE ve DHI kullanılmaktadır. Diğer yöntemlere göre en büyük avantajı iyileşme sürecinin çok daha hızlı olmasıdır. Bu sayede bireyler günlük hayatlarına çok daha hızlı ve rahat bir şekilde dönebilmektedir. Tıraşsız saç ekimi işleminden sonra bireyler 10 gün içerisinde kızarıklık ve kabuklanmadan kurtulabilmektedir.

Kimler Tıraşsız Saç Ekimi Yaptırabilmektedir?

Saçlarda ki dökülmeler saç tiplerine göre çeşitlenmektedir. Androjenik tipteki saç dökülmeleri hormonal, yaş ve kalıtsal olarak meydana gelmektedir. Saç ekimi işlemi genel olarak androjenik tipteki saç dökülmesi olan bireylere uygulanmaktadır.

Donör bölgenin tıraş edilmemesi dışında saç köklerinin toplanması ve ekilmesi aşamalarında diğer saç ekimi yöntemlerinden bir fark bulunmamaktadır. Siz de tıraşsız saç ekimi ve diğer saç ekimi yöntemleri ile ilgili detaylı bir şekilde bilgi almak için hemen harekete geçerek bizimle iletişim kurabilirsiniz.

GermanUSATurkey