Sık Sorulan Sorular

Saç Ekimi 1 gün içerisinde bitmektedir.

Saç Ekimi işlemi ortalama 8-10 saat sürer.Ortalama 3 saat alım işlemi ortalama 2 saat saç köklerinizin yerini ve yönünü belirleyen uzman tarafından kanal açma işlemi bir saatlik yemek molası ve ortalama 3 saat sürecek saç köklerinin yerine yerleştirilme yani ekim işlemi sonrasında pansumanla işleminiz son bulacaktır. Kahvenizi içip uzmanınızla operasyonunuz ve sonrası hakkında sohbet edip merkezimizden ayrılabilirsiniz.

Genetik olarak dökülmeye kodlanmış saç kökleriniz ihtiyacınız olan bölgeye nakledildiğinden ekim yapılan saçlar dökülmez.

Saç Ekiminde FUE tekniği uzmanlarımıza saçların doğal yönünde doğal sıklıkla izsiz saç diplerinde lekelerin olmadığı %100 doğal görünen saçlar ekmesini sağlamıştır.Değerli misafirlerimize natürel saçların keyfi kalmıştır.

Saç Ekimi yapılacak alanınız geniş bir alan ise ensenizde saçlar 1 numaraya kısaltılıp tüm alanınıza ekim yapılır.Ancak ekim alanınız küçük ve saçlarınız uzun ise ense bölgenizden bir pencere açılıp kısaltılarak tüm saçlarınız kesilmeden ekim yapılır ve saç ektirdiğinizi kimse anlamaz.

Ekilecek saçlar özellikle iki kulak arası olarak nitelendirdiğimiz ense bölgenizden alınır ve bu alan yeterli değil ise sıklığı yakalamak için göğüs ve sakal bölgesinden kuvvetli kökler alınabilir.

Saç Ekimi işlemi merkezimizde lokal anestezi ve sedasyon seçeneği ile uygulanmakta işlem sırasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı sızı duyulmamaktadır.

Saç Ekim işlemi size ait olan saç köklerinizin istenilen bölgeye nakledilmesi işlemi olduğundan aynı renk şekil ve kalınlıkta normal uzama periyodunda herhangi bir değişikliğe uğramadan yeni yerinde de aynı hızla uzamaya devam eder.

Erkek tipi saç dökülmesi olan erkek ya da kadın hastalarda, Doğuştan (doğum lekesi gibi) bölgesel olarak meydana gelmiş saç kaybı olan hastalarda, Ameliyat, kaza veya yanık sonrasında oluşmuş saç dökülmelerinde saç kıran ve benzeri cilt enfeksiyonları gibi nedenlerle kaybedilen saçlar hastanın donör sahası olan ense veya vücut kıllarından yeterli bulunduğu durumlarda ekim yapılabilir.

GermanUSATurkey