Kadınlarda Saç Ekimi

Kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi iki kulak arasındaki ense bölgesinden saçlar alınarak dökülmüş yada seyrelmiş bölgelere nakledilir. Müdahaleden sonra nakledilen greftler geldikleri yerde sahip oldukları özelliklerin aynısını korurlar.

En yaygın kellik tipine androjenik alopesi denir. Genellikle erkekleri en çok etkileyendir, ancak kadınlarda da görülür ve erkek hormonları olan androjenlerin artmasıyla üretilir. Kadınlarda ise sonuç saç yoğunluğunun azalmasıdır ve saç derisinin hafifleyen bölgelerini görmek mümkündür.

Kadınlarda Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Kadınlarda saç ekimi , saç derisinin alopesiden etkilenmeyen bir bölgesinden saçın evet olana doğru yer değiştirmesine dayanan bir işlemdir. Müdahaleden sonra nakledilen greftler, geldikleri yerde sahip oldukları özelliklerin aynısını korurlar. Bu, implantların kellik çekmeyeceği ve dolayısıyla kaybedilmeyeceği anlamına gelir.

Kadın saç grefti müdahalesi minimal invazivdir ve sadece lokal anestezi gerektirir. Mikrogreftler ile saç teli ile yapılır ve sonuçlar 12 ayda gözlenebilmektedir.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi

FUE prosedürü (Foliküler Ünite Ekstraksiyonundan), foliküllerin çıkarılmasında esas almaktadır. Bir deri şeridinden elde edilmek yerine, bu durumda dairesel bir neşter yardımıyla tek tek ayrılırlar. Kadınlarda yapılan bu saç ekimi müdahalesi, hastanın saçlarının çalışacağı bölgelerde tıraş edilmesini gerektirir.

Kadınlar için saç ekimi ile alopesi tedavisi için bir profesyonele başvurmayı düşünüyorsanız FUE tekniği ile başarılı sonuçlar elde edilebileceğini söyleyebiliriz. Operasyonun başarısı için saçın yapısı son derece önemlidir. Bu nedenle özel durumunuza bağlı olarak seçim yapılacaktır. Kadınlarda saç ekimi hakkında sorularınız varsa veya bu tedaviye başvurmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin!

GermanUSATurkey