Sapphire Fue Tekniği

Saç ekim tekniklerinde teknolojik gelişmelerle beraber ön plana çıkan yöntemlerden bir tanesi de Sapphire fue saç ekimi olarak bilinmektedir. Safir uçlu özel ekipmanlar tercih edilerek gerçekleştirilen saç ekiminde başarı oranı artar. Üstelik işlemler sırasında bireyin ağrı hissini duymaması da sağlanır.

DHI tekniğinde olduğu gibi Safir İşlemi de FUE yöntemi kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle de hem saç ekim uzmanı hem de saç ektiren bireyler için kolaylık ön plana çıkar. Uygulama süreci oldukça başarılı geçen Safir İşlemi sonrasında bireyin doğal saçlarına kavuşması mümkündür.

Sapphire Fue Saç Ekimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Safir uçlu özel kalemlerin kullanıldığı bu işlemde saç ekim süreci oldukça hassas bir şekilde devam eder. Lokal anestezi uygulaması altında saç ekim uzmanının donör bölgeden topladığı greftler saçsız bölgeye ekilmektedir. FUE tekniği kullanıldığından işlem boyunca greftlerin tek tek alınması ve ekilmesi söz konusudur.

DHI tekniğinde olduğu gibi hem tıraşlı hem de tıraşsız uygulama söz konusu olsa da tıraşlı ekim sonrasında elde edilen başarı çok daha yüksektir. Bu nedenle de saç ekim uzmanlarımız tıraşlı çözümlere başvurmayı daha uygun kabul eder. Tek seansta arzu edilen başarıya ulaşmanın mümkün olduğu bu işlem 6 ile 8 saat arasında sürer. Ancak süreyi belirleyen saçsız bölgenin durumu olduğundan her işlem aynı sürede tamamlanmaz.

Safir İşlemi Hangi Avantajları Sağlar?

Safir FUE Tekniği olarak da bilinen bu işlemlerle elde edilecek avantajlar aşağıdaki gibidir.

· Safir uçlar sayesinde travma ve doku hasarı riski düşmektedir,

· Kullanılan uçların kaliteli olması saç köklerinin daha sık ekilmesine yardımcı olur,

· İşlem sonrasında ödem miktarı daha düşük olduğu gibi konfor da ön plandadır,

· Ekim işleminde doğallık ön planda olduğundan işlem sonrasında bir olumsuzluk görülme ihtimali düşüktür,

· Metal slit kullanılarak yapılan işlemlere göre daha yüksek başarı sağlar.

Saç ekim uzmanlarımızla görüşmek ve hangi yöntemin size daha uygun olduğunu öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede saç ekimi hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabileceğinizi unutmayın. Bu alanda uzman personelimiz en iyi hizmetler için sizleri bekliyor.

GermanUSATurkey